Er du miljøbevisst? Bli gjenvinningsoperatør!
Noen yrker er helt avgjørende for å få samfunnet til å gå rundt, og et av dem er jobben som gjenvinningsoperatør. Les mer om gjenvinningsoperatørfaget her.
Kongsberg kommune ligger en kort tog- eller biltur unna Drammen og rommer en rekke spennende muligheter for deg som er glad i utendørsaktiviteter og friluftsliv. I Kongsberg finner du også Numedalsregionens største kjøpesenter, med massevis av spisesteder, kaféer og butikker.
I Kongsberg er det allerede mange unge lærlinger som arbeider innenfor en rekke ulike fagfelt. Derfor vil du oppleve å bli en del av et kjempefint fagmiljø nesten uansett hvilket fagfelt du utdanner deg innenfor. I tillegg tilbyr Kongsberg massevis av morsomme utendørsaktiviteter, som blant annet Høyt & Lavt Aktivitetspark og Kongsberg skisenter.
Det er et stort miljø for helsefagarbeidere i Kongsberg kommune, og vi har plass til enda flere! Som helsefagarbeider kan du jobbe nesten over alt. Det er blant annet behov for helsefagarbeidere innen psykiatrien, på sykehus, sykehjem og i skolen. I dag er det stor etterspørsel etter deg med bakgrunn i helsearbeiderfaget og alt tyder på at etterspørselen bare vil øke i årene som kommer, så dette er en utdannelse du vil få god uttelling for både i dag og i fremtiden.
Enten du er fra Kongsberg eller andre steder i landet, kan det være spennende og gøy å flytte hit på hybel for å bli lærling. Som lærling vil du også tjene penger og får utbetalt feriepenger, slik at du både har mulighet til å betale for et sted å bo, samt mulighet til å dra på ferie.
Her kan du lese mer om hvor mye penger du vil tjene som lærling og hvordan det fungerer med ferie og feriepenger i læreperioden.
Hvis det er noe du lurer på, er det bare å ta kontakt med oss. Vi har lyst til å hjelpe deg! Du finner vår kontaktinformasjon her.
Noen yrker er helt avgjørende for å få samfunnet til å gå rundt, og et av dem er jobben som gjenvinningsoperatør. Les mer om gjenvinningsoperatørfaget her.
Her kan du lese hvordan du går frem om du ikke trives på læreplassen din. Om du er lærling i Akershus, Buskerud eller Østfold fylker kan vi hjelpe deg her.
Mange har et skjevt og feilaktig inntrykk av yrkesfag, i dette innlegget forsøker vi å oppklare et par myter rundt lærlinger, læreplasser og videre arbeid.