En av Vikens første renholdsoperatørlærlinger, Sofie Miettinen, vant denne måneden prisen «Årets Renholder» som ble delt ut av Fagforbundet.
Sofie startet som lærling i det som tidligere var Buskerud Fylkeskommune og jobbet på fylkeshuset. I dag er hun renholdsleder ved samme fylkeshus i Drammen. I tillegg er hun student ved pilotprosjektet «Renholdslederskolen», som Fagskolen i Viken har startet opp sammen med Renholdsseksjonen i Viken Eiendom.
Les intervjuet med Sofie under lærlingtiden hennes her.
Sofie er usedvanlig engasjert i renholdsfaget
Hvert år sender de lokale fagforeningene inn nominasjoner. Renholdsnytt skriver i sin artikkel at nominasjonene beskriver henne som usedvanlig engasjert i renholdsfaget, er en som snakker faget opp i skyene og er et forbilde for unge mennesker som tar en litt annerledes fag-reise enn normalen.
Det ble kåret to vinnere av Årets Renholder 2021, en i øst og en i vest.
Les hele artikkelen i Renholdsnytt og i Fagbladet her.
Publisert: 10 desember 2021